Cevizli Mh. Tansel Cd. Bulut Plaza No:12-18 K:5 D:36 Maltepe,İstanbul
0 (216) 388 00 40

e-Defter

Güncel GİB mevzuatlarına uygun şekilde sisteminizdeki muhasebe fişlerinizi elektronik ortamda gönderimini hızlı bir şekilde sağlayın!
logo-e-defter

Logo e-Defter yazılımı ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Müsait bir zamanınızda sizi ziyaret edebilir veya uzak bağlantı yardımıyla tercih ettiğiniz yazılımın demosunu gerçekleştirebiliriz.

Logo e-Defter Özellikleri

  • ÖZELLİKLER
TAM ENTEGRASYON

Logo programınız içerisinde girilmiş olan muhasebe fişlerinize sistem içerisinde yevmiye madde numarası verilmektedir.Numaralı verilmiş ilgili ayın fişleri için Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebir Defterleri gönderilecek ay için oluşturulur.İşletmenize özel mali mühürünüzle bu defterlere imzalama işlemi sistem içerisinde tamamlandıktan sonra Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderimi sağlanır.

MEVZUATLARA UYGUN

Sisteminizde oluşturmuş olduğunuz muhasebe fişlerine dair bilgiler kullanıcılar tarafından eksik doldurulmuş olabilmektedir.Elektronik defter göndermeden önce sistem içerisinde defter oluşturulur.İşletmenizin defteri oluşturulurken GİB’in güncel şematron kontrollerinden geçer.Oluşan hataya göre ilgili fişlerin dökümü alınır ve düzeltilir.

OTOMATİK YEDEKLEME HİZMETİ

Gelir İdaresi Başkanlığı mevzuatına göre 01.07.2019 tarihinden itibaren işletmelerin göndermiş olduğu elektronik defterlerin çalışmış olduğu entegratör firmalar tarafından saklanması zorunludur.eLogo özel entegratörü kullanması durumunda, sisteminiz içerisinde göndermiş olduğunuz elektronik defterler işletmenize özel eLogo portal hesabınıza ayrı bir kopyaları yüklenmektedir.

DEFTER BERAT RAPORU

Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın 01.11.2018 tarihli duyurusuna istinaden 2019/Ocak döneminden başlamak üzere aylık dönemler halinde ve aynı sürede (İlgili olduğu ayı takip eden üçüncü ayın son gününe kadar) Berat dosyalarının yanı sıra Defter Raporu Beratı’nın da Başkanlığa gönderilmesi gerekmektedir.Logo e-Defter uygulamasından defter gönderimleriniz yapılırken berat raporunuzda GİB’e gönderilmektedir.

Alternatif Bilgisayar