Hakkımızda

Alternatif Bilgisayar, hızla gelişmekte olan bilişim pazarında müşterilerinin gereksinimlerini etkin ve profesyonel bir şekilde karşılamak amacıyla 1989 yılında kurulmuştur.

Kuruluşundan bu yana pazara sunduğu ürün ve hizmetleri sürekli geliştirerek zenginleştiren Alternatif, gelişen organizasyonu ile bugün, müşterileri tarafından güvenilen ve tercih edilen bir iş ortağı kimliği kazanmıştır. Hedeflediği sektörlerin ve edindiği misyonun gerektirdiği uzmanlaşma zorunluluğunun bilinciyle, tüm kaynaklarını daha çok bilgi ve deneyim kazanmaya yönelten ve bunları müşterilerine aktarmayı ilke edinen Alternatif, çok sayıda firma ve sanayi kuruluşuna donanım ve yazılım ürünü sağlama, uygulama yazılımı geliştirme, danışmanlık, sistem destek, teknik servis ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Alternatif, IBM AS/400, Microsoft sistem ve işletim sistemleri üzerinde geliştirdiği finansal ve sektörel uygulama yazılımları ve teknik destek hizmetleriyle müşterilerinin bilgi işlem gereksinimlerini tek elden sağlamaktadır.

Alternatif ayrıca, yapısal kablolama ve yerel/geniş alan ağı projelerinde de günümüz teknolojisinin olanak tanıdığı en son ürünlerle müşterilerine proje bazında çözümler üretmektedir.

Başarılı çalışmalarının sonucu olarak Alternatif, 1999 yılının ortalarında IBM Türk tarafından IBM AS/400 Çözüm Ortağı olarak atanmıştır.

Alternatif 1998 yılında Logo Bayi olarak çalışmaya başlamış, 2000 yılında Bulgaristan ve 2002 yılında Romanya bölgesinde ülke genelinde Logo distributörü olarak hizmet vermiştir. Logo Tiger International (SME) paketinin Bulgar ve Romen dillerine çevrilerini de yaparak, başarılı projeler gerçekleştirmiştir.

Halen sektörel bazda Logo programlarına ilave yazılım, destek, uygulama danışmanlığı, donanım temini ve donanım destek, ağ çözümleri gibi hizmetlerini uzman kadrosuyla sürdürmektedir.

Vizyon

Bilişim teknolojileri alanında öncü çözüm ve hizmetleriyle, fark yaratan uzmanlıklarıyla Türkiye’de lider, uluslararası pazarda söz sahibi olmak.

Misyon

Bilgi teknolojileri alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve verimliliğini artırmak amacıyla, deneyimli ve yetkin ekibimizle en uygun tasarım, çözüm ve servis desteğini sağlamak. Kariyer fırsatlarına açık, keyifle çalışılan ve çalışmak için tercih edilen bir firma olmak. Paydaşları ile büyümek ve onlara değer katmak. İnsan ve çevreye olan saygımız, doğru ve açık iletişim yaklaşımımızla güven duyulan ve izlenen çözüm ortağı olmak.